پارسیان رایا پژوه

نگاهی نو به فناوری اطلاعات

پشتیبانی و مانیتورینگ

مفهوم مانيتورينگ شبکه و خطوط ارتباطي از ديدگاه کارشناسان شرکت پارسیان رایا پژوه شامل نظارت و مشاهد کليه مشکلات به صورت 7*24 مي باشد، اما اين مفهوم همچنين شامل بهينه سازي جريان داده و سطح دسترسي در يک محيط پيچيده و در حال تغيير است. تجهيزات و نرم افزارهايي که توسط  شرکت پارسیان رایا پژوه استفاده مي شود بسيار متعدد و متفاوت است و اين تعدد و تفاوت به دليل محيط هاي متفاوتي است که مي بايست توسط کارشناسان اين شرکت تحليل ، بررسي و محافظت شوند.

   مانيتورينگ شبکه براي هر شبکه سازماني نقشي حياتي ايفا مي نمايد که مي تواند موجب صرفه جويي هاي هزينه اي شگفت انگيزي در بازده شبکه، بهره وري کارمندان و  هزينه هاي زيرساخت شود . مانيتورينگ شبکه مي تواند کليه مشکلات شبکه از جمله دير باز شدن صفحات وب ، ايميل هاي گم شده ، فعاليت هاي نامناسب کاربران و دانلودهايي که موجب Overloadشدن شبکه سازمان مي شوند، Crash نمودن سرورها، برقراري ارتباطات يا تجهيزات پرخطر را مانيتور نموده و آن ها را برطرف نمايد .


مانيتورينگ پهناي باند 

به طور کلي سيستم‌هاي مانيتورينگ پهناي باند دو کار اساسي انجام مي‌دهند: مطلع ساختن شما از زمان خرابي يک دستگاه و همچنين زماني که يک دستگاه خاص داراي بار اضافي است. اکثر ويژگي‌هاي يک سيستم مانيتورينگ پهناي باند ، حول محور ارائه اين اطلاعات به فرمت‌هاي مختلف نظير گزارشات و هشدارها مي‌چرخند. آن ها به پرسش‌هاي «چه اتفاقي افتاده؟» و «چه زماني؟» پاسخ مي‌دهند. اما زماني که موضوع مربوط به نحوه عملکرد مي‌شود، اطلاعات بسيار کمي براي پاسخ به چراها وجود دارد، به ويژه اگر پرسش‌ها در رابطه با يک لينک اشباع شده WAN باشد که يکي از رايج‌ترين مسائل مربوط به نحوه عملکرد است.

شما به عنوان يک مهندس بخش مديريت شبکه سرانجام يک روز تماسي مبني بر اينکه "کاربران سايت x از کند بودن شبکه شکايت دارند" دريافت خواهيد کرد. در چنين مواقعي شما با استفاده از سيستم مانيتورينگ مي‌توانيد بفهميد که لينک بين سايت x و مرکز کنترل اشباع شده است.
حتي مي‌توانيد از سيستم مانيتورينگ پهناي باند انواعي از اخطارها مانند پيام کوتاه يا ايميلي دريافت کنيد که زمان اشباع شدن لينک را به شما اطلاع مي‌دهد. اما مشکل اينجاست که نمي‌دانيد چرا لينک اشباع شده است. اگر بتوانيد بفهميد که چه نوع ترافيکي از اين لينک استفاده مي‌کند، علت اشباع شدن لينک را نيز در مي‌يابيد. اين همان وظيفه‌اي است که نت فلو (NetFlow) و ساير پروتکل‌هاي آناليز جريان مربوطه انجام مي‌دهند. اين پروتکل‌ها اطلاعاتي را درباره ماهيت جريان‌ها ضبط مي‌کنند.
به کمک راهکارهاي مانيتورينگ پهناي باند شرکت پارسیان رایا پژوه به وضوح خواهيد ديد که "چه کسي"، "چگونه" و "چه وقت" از ترافيک شبکه شما استفاده مي‌کند.جستجو ...

مطالب مفید ...
راجع به فواید مجازی سازی چه میدانید    ؟

  


  آیا میدانید مجازی سازی برای 

 همه ابعاد کسب و کار , کاربرد داشته و باعث کاهش چشمگیر هزینه ها میشود ؟           بخوانید ..  بدانید ..
تبادل لینک 
استخدام در پارسیان رایا

پارسیان رایا از افراد علاقه مند و پویا در امور شبکه - طراحی سایت و برنامه نویسی دعوت به همکاری بعمل می آورد.


ادامه ...